Test Meridianów


Test Meridianów

Test Meridianów Lublin Test meridianów jest metodą diagnostyczno-leczniczą wywodząca się ze starożytnej nauki akupunktury, będącą jedną z form diagnostyki w medycynie naturalnej. W 1950 r. japoński lekarz Yoshio Nakatani opisał metodę elektropunktowej diagnostyki stanu meridianów, opartą na pomiarach elektrycznego oporu skórnego (w skr. EOS) w punktach akupunkturowych. Metoda ta została opracowana ze względu na naciski amerykańskich środowisk medycznych chcących podważyć wiarygodność japońskich metod leczenia wywodzących się z tradycji.

Według Nakataniego już nawet najmniejsze dysfunkcje organów wewnętrznych zawsze odbijają się na skórze. Z tego wynika, że meridiany – kanały energetyczne biegnące wzdłuż ciała – są wrażliwymi wskaźnikami dla tych zmian, informując o zagrożeniu i o jego rozmiarach.

Infekcje pęcherza moczowego i innych narządów – diagnostyka i leczenie

Test meridianów jest to analiza organizmu oparta na pomiarach energii płynącej w kanałach energetycznych reprezentujących poszczególne organy (płuca, osierdzie, serce, jelito cienkie, jelito grube, trzustka, śledziona, wątroba, pęcherzyk żółciowy, nerki, pęcherz moczowy, żołądek). Pozwala zobrazować energię poszczególnych organów, która świadczy o ich stanie zdrowia. Na przykład zaburzenia w działaniu meridianów nerek i pęcherza moczowego mogą wskazywać na infekcje i choroby upośledzające prawidłowe oczyszczanie organizmu i oddawanie moczu. Każdy, kto kiedykolwiek doświadczył infekcji pęcherza moczowego, wie doskonale, jak uciążliwa jest to przypadłość i jak trudne bywa jej leczenie ze względu na nawroty choroby. W tej sytuacji na pewno warto spróbować różnych metod diagnostyki i leczenia, zwłaszcza jeśli nie są Państwo usatysfakcjonowani dotychczasowymi wynikami kuracji.

Ocena stanu zdrowia – Vega Test i inne:

Osobom zainteresowanym wieloaspektową oceną stanu zdrowia, polecamy też inne badania przeprowadzone w naszym centrum medycyny naturalnej, mianowicie test DRIP-SCAN i Vega Test  – test obciążeń organizmu.

 

ZAPRASZAMY NA KOMPLEKSOWE TESTY
I KONSULTACJE ZDROWOTNE W NASZYM CENTRUM.

Leave a Comment